RTSH Sport Live

“Fali” Arsenalin në ndeshjen me Bajernin, UEFA i beson Nyberg takimin Shqipëri-Spanjë

  • 22/06/2024
  • |
  • Euro 2024
“Fali” Arsenalin në ndeshjen me Bajernin, UEFA i beson Nyberg takimin Shqipëri-Spanjë

UEFA ka publikuar sot emrin e arbitrit, i cili do të gjykojë takimin e fundit për Grupin B mes Shqipërisë dhe Spanjës. 35-vjeçari ka gjykuar edhe një tjetër ndeshje në këtë Europian, atë mes Rumanisë dhe Ukrainës.  

Glen Nyberg, arbitri i famshëm i çerekfinales së Ligës së Kampioneve, midis Arsenalit dhe Bajern Mynihut në “Emirates Stadium” të Londrës. Arbitri mbahet mend mirë nga bavarezët sepse suedezi u mohoi një penallti me pretendimin se “Topçinjtë” bënë një “gabim fëmijëror”.