RTSH Sport Live

“Shqipëria, një kombëtare me 10 flamuj”, spanjollët analizojnë kuqezinjtë

  • 23/06/2024
  • |
  • Futboll Vendi
“Shqipëria, një kombëtare me 10 flamuj”, spanjollët analizojnë kuqezinjtë

E përditshmja spanjolle “Marca” shkruan për një detaj shumë interesant në lidhje me Shqipërinë, kundërshtarin e radhës së Spanjës në Euro 2024.

“Marca” thekson se kombëtarja shqiptare përbëhet nga lojtarë që kanë lindur në vende të ndryshme.

26 lojtarët e grumbulluar nga Silvinjo kanë lindur në 9 shtete të ndryshme: Shqipëri (8 lojtarë), Zvicër (5), Maqedoni të Veriut (3), Kosovë (3), Gjermani (2), Greqi (2), Itali (1), Angli(1) dhe Spanjë (1).