RTSH Sport Live

Aguero, i përjashtuar nga Twitch për shkak të City-Real: ja çfarë ndodhi

  • 18/05/2023
  • |
  • Gosip
Aguero, i përjashtuar nga Twitch për shkak të City-Real: ja çfarë ndodhi
Ish-lojtari i Qytetarëve po transmetonte në të njëjtën kohë disa imazhe ekskluzive të ndeshjes

Pasi u tërhoq nga bota e futbollit për një problem me zemrën, Sergio Aguero kishte vendosur të hapte një llogari në Twitch. Brenda platformës së famshme të transmetimit, ish-tipi argjentinas kishte filluar të publikonte video në vitin 2020, duke luajtur praktikisht çdo lloj loje. Megjithatë, për momentin, llogaria e Kunit është hequr dhe arsyeja ka të bëjë me ndeshjen e Champions League mes Manchester Cityt dhe Real Madridit...

Llogaria e Sergio Agueros në Twitch është bllokuar. Arsyet pas zgjedhjes së platformës së transmetimit kanë të bëjnë me ndeshjen mes Manchester City dhe Real Madrid. Ish-lojtari i Qytetarëve në fakt po transmetonte në të njëjtën kohë disa imazhe ekskluzive të ndeshjes në Star+, të cilat nuk lejohen në uebsajt dhe që çuan në mbylljen e profilit të Kun-it.