RTSH Sport Live

Aguero për largimin e Mesit: Nuk mund ta besoja

  • 14/10/2021
  • |
  • Spanjë
Aguero për largimin e Mesit: Nuk mund ta besoja
"Po sikur të pendohem që kam nënshkruar për Barcelonën? Jo. Le të jemi të sinqertë. Cili lojtar nuk do të donte të ishte te Barça?”

"Po sikur të pendohem që kam nënshkruar për Barcelonën? Jo. Le të jemi të sinqertë. Cili lojtar nuk do të donte të ishte te Barça? Shumica e futbollistëve do të donin ta vishnin këtë fanellë, pavarësisht se sa i mirë është ekipi apo jo”.

Kështu ka deklaruar Sergio Aguero në zgjedhjen për të kaluar te blaugrana pas largimit nga Manchester City. Në Barcelonë, megjithatë, 'Kun' nuk e gjeti Messin, i cili u transferua në PSG. "Unë erdha me pritjen për të luajtur me Leo dhe se do të formohej një ekip i mirë, gjë që klubi po përpiqej të bënte. Kur më thirrën, mendova: "Nuk më intereson sa më paguajnë. Mirë dhe Unë do të ndihmoj ekipin sa më shumë që është e mundur”, shpjegoi ai në një intervistë për 'El Pais'.

 “Por largimi i Mesit ishte një moment shoku. Kur e mora vesh nuk mund ta besoja. Atë të shtunë shkova ta vizitoja në shtëpinë e tij", tha ai. "Unë u përpoqa ta bëja të harronte atë që kishte ndodhur. Pashë që ai ishte copë -copë dhe u përpoqa ta qetësoja".