RTSH Sport Live

Ancelotti, i çmendur pas Vinicius: ja çfarë tha ai pas Liverpool-it

  • 16/03/2023
  • |
  • Futboll Bota
Ancelotti, i çmendur pas Vinicius: ja çfarë tha ai pas Liverpool-it
Trajneri i Realit ka komentuar paraqitjen e brazilianit pas kalimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Pas ndeshjes së parë (5-2) në Anfield Road, ishte vërtet e pamundur që Real Madrid të humbiste mundësinë për kualifikimin në Champions League kundër Liverpool në Bernabeu. Parashikimi u respektua dhe spanjollët mbizotëruan 1-0 falë golit të Karim Benzema pas asistimit të Vinicius.

Edhe një herë ndër më të mirët në fushë, braziliani tërhoqi duartrokitjet e turmës dhe mbi të gjitha bëri që të shkëlqejnë sytë e trajnerit të tij Carlo Ancelotti, i cili pas ndeshjes tha: “Për mua ai është lojtari më i mirë në botë”, tha italiani pas ndeshjes – Sa herë që merrte topin krijonte rrezik, nuk shënonte, por ishte vendimtar. Ai bëri asistimin vendimtar”.