RTSH Sport Live

Argjentinë, çmenduria e tifozit: tatuazhi ekstrem kushtuar Messit

  • 23/12/2022
  • |
  • Boterori Katar 2022
Argjentinë, çmenduria e tifozit: tatuazhi ekstrem kushtuar Messit
Një tifoz i ‘Pulce’ ka vendosur të festojë në mënyrë të veçantë triumfin e ‘Seleccion’ në Botërorin e Katarit

E përmbyllur me triumfin e Argjentinës, fituese në finale ndaj Francës, Botërori i Katarit vazhdon të shkaktojë diskutime ashtu siç vazhdojnë të festojnë tifozët e ‘Albicelestes’, duke u rikthyer të gëzohen me trofeun e ngritur nga Leo Messi në skenën e Lusail tridhjetë e gjashtë vjet pas atij të fituar në 1986 në Meksikë nga 'Selección' me kapiten Diego Armando Maradona.

Misioni u krye më në fund nga trashëgimtari i 'Diez', i cili ashtu si ish-napolitani tashmë është vlerësuar nga populli argjentinas. Duke  dëshmuar të jetë një lider në fushë, Messi është heroi i një populli të tërë dhe festohet në mënyrat më të ndryshme këto ditë. Ai i zgjedhur nga një fans i cili zgjodhi një tatuazh të veçantë, i cili më pas u shfaq me krenari në rrjetet sociale, ishte ekstrem: në imazhe, shihet në punën e përfunduar me fjalën 'Messi' të tatuazhuar në ballë, 'D10S' në një faqe dhe tre yje në anën tjetër.