• 18/09/2021
  • |
  • Spanjë
Nuk ka fitues në Wanda Metropolitano, gjithçka mbyllet në barazim 0-0

Ndeshja e madhe e së shtunës në La Liga përfundon pa gola, me Atletico Madrid dhe Bilbaon që anullojnë njëri-tjetrin duke i dhënë jetë një 0-0. Real Madrid dhe Valencia mund të përfitojnë në ndeshjen tjetër të madhe të raundit, të planifikuar për të dielën.

Ishte një sfidë për kreun e La Liga në wanda Metropolitano, por në fund askush nuk fiton midis Atletico Madrid dhe Bilbao. Vendasit e nisën shumë fort, me Griezmann të rrezikshëm pas vetëm dy minutash. Por dhe ekipi i Bilbaos nuk mendon vetëm për mbrojtjen. Disa minuta para pushimit, Inaki Williams fillon të lëvizë, u ndal për një pozicion jashtë loje. Vetë Williams në fillim të pjesës së dytë kalon Oblak, por nuk e gjen portën me diagonalen e tij.

Pastaj Correa provon, por shansi më i madh i ndeshjes për Atletico vjen në minutën e 75-të, kur Marcos Llorente e provon nga distanca: gjuajtja e tij përfundon në shtyllë. Vetëm tre minuta më vonë arrin edhe dëbimi i Joao Felix, i cili zgjon në mënyrë të pashmangshme mysafirët: Nico Williams, i vetëm përballë Oblakut, nuk arrin të kërcejë si duhet dhe në fakt e godet atë shumë rrezikshëm. Pra, gjithmonë me rrjeta të paprekura. Përfundon pa gol, por me shumë keqardhje për të gjithë.