• 18/09/2021
  • |
  • Gjermani
Bavarezët nuk njohin limite, shkatërrojnë Bohumin me një rezultat të thellë 7-0

I pandalshëm dhe dominues. Pas hapit gjysmë të gabuar në debuti, kur barazuan me Borussia Monchengladbach, Bayern është në shpejtësinë e duhur dhe me një fitore tjetër (e katërta me radhë) dhe tashmë i dërgon një mesazh të qartë Bundesligës. Në këtë ndeshje të radhës, uraganin bavarez e ka provuar në kurriz, skuadra e Bochum, tani në mes të zonës së rënies.

Festivali i golave ​​hapet në 17' nga Sané, i pamëshirshëm në një goditje dënimi. Për dyfishimin duhet të presim deri në 27 ’,  edhe një herë është Sané, ai që e promovon: Kimmich finalizon. Në 32', Gnabry shuan përfundimisht shpresat e Bochum me një veprim të shkëlqyer personal. Ka akoma kohë për poker: një autogol i nënshkruar nga ai nga Lampropopoulos në minutën e 43 -të mbyll pjesën e parë 4-0 për bavarezët.

Firma e Leëandoëski mbërrin në minutën e 61 -të me një iniciativë nga Gnabry që Tesche nuk është në gjendje ta kufizojë. Pastaj në 65 ’Kimmich kompleton dopietën e tij. Ka ende kohë për vulën e shtatë: një goditje nga Choupo-Moting në minutën e 78-të, në fund të një aksioni konfuz, me mbrojtjen e miqve në rolin e një kukulle, 7-0.