RTSH Sport Live

Betis ndal Atletikon, Real e Barça janë një hap larg

  • 11/04/2021
  • |
  • Spanjë
Betis ndal Atletikon, Real e Barça janë një hap larg
Tello i përgjigjet avantazhit të miqve të nënshkruar nga Carrasco: Blancos, -1 nga Colchoneros

Në Estadio Benito Villamarín në Sevilje, Atletico Madrid nuk përfitoi nga përplasja e drejtpërdrejtë midis Realit dhe Barcelonës (fituar natën e kaluar nga blancos) për të përmirësuar komoditetin përsëri në majën e La Liga. Në harkun e një jave Simeone merr vetëm një pikë nga 6 të disponueshme në Andaluzi dhe tani tre emrat e mëdhenj janë në kushte pothuajse të barabarta, dy pikë bëjnë diferencën. Atletico ndodhet një pikë larg Realit dhe dy pikë larg Barcelonës. Avantazhi . madh që kishte para disa javësh është shpërdoruar në mënyrë të pabesueshme

Në sfidën e mbrëmjes, i shkëlqyer i Colchoneros, që menjëherë kaloi në avantazh në 5 ': aksion në zona të ngushta nga të besuarit e Simeone dhe, pas pas tentativës së dështuar të Correa, ka përfituar Carrasco, duke shënuar në portën e Betis. Andaluzianët barazuan rezultatin në 20 ’: është Tello, që ka vendosur barazpeshën me një gjuajtje të pakapshme. Pjesa e parë përfundon me një të majtë në pjesën e jashtme të rrjetës nga Carrasco.

Ndërkohë, Joao Felix, i cili në fund të pjesës së parë kishte mbetur në tokë me dhimbje pas një përplasje fatkeqe me Mandin, shembet përsëri në fillim të pjesës së dytë, duke bërë shenjë në stol për të mos qenë në gjendje të vazhdojë më tej. Atletico, pa Suarez, Llorente dhe Dembélé, gjithashtu humbet portugezin; Simeone e dërgon Torreira në fushë.

Një goditje me kokë nga Emerson rezulton pa ndonjë problem për Oblak. Ky i fundit reagon në mënyrë të pabesueshme në minutën e 76-të, duke devijuar me këmbën e majtë një mundësi të Lainez, I cili u aktivizua si zëvendësues në vend të Ruibal Garcia. Në fund, Bravo i mohon Correas golin e fitores dy herë.