RTSH Sport Live

Brooklyn befason Chicago-n, Lakers përsëri me humbje

  • 13/01/2022
  • |
  • Basketboll
Brooklyn befason Chicago-n, Lakers përsëri me humbje
Nets kalojnë 138-112 ndaj Bulls, humbet edhe LeBron në Sacramento. Cleveland pushton Utah-n, Bostoni buzëqesh e Filadelfia shembet

Në mbrëmjen e NBA, provë force e Brooklyn-it që mposht kryesuesit e Lindjes, Chicago 138-112, me 52 pikë nga dyshja Durant-Harden. Lakers të udhëhequr nga LeBron James u rrëzuan përsëri, shënoi 34 pikë, por pa mundur të shmangin nokautin (125-116) në Sacramento. Miami, Cleveland dhe Boston gjithashtu buzëqeshin, duke triumfuar në Atlanta (115-91), Utah (111-91) dhe Indiana (119-100), Filadelfia humbet përballë Charlotte (109-98).

REZULTATET:

CHICAGO BULLS-BROOKLYN NETS 112-138

SACRAMENTO KINGS-LOS ANGELES LAKERS 125-116

ATLANTA HAWKS-MIAMI HEAT 91-115

PHILADELPHIA 76ERS-CHARLOTTE HORNETS 98-109

UTAH JAZZ-CLEVELAND CAVALIERS 91-111

INDIANA PACERS-BOSTON CELTICS 100-119

NEW YORK KNICKS-DALLAS MAVERICKS 108-85

WASHINGTON WIZARDS-ORLANDO MAGIC 112-106

SAN ANTONIO SPURS-HOUSTON ROCKETS 124-128