RTSH Sport Live

Brooklyn dhe Milwaukee shemben, Boston triumfon në shtesë

  • 11/01/2022
  • |
  • Basketboll
Brooklyn dhe Milwaukee shemben, Boston triumfon në shtesë
Nets dhe Bucks, të mposhtur nga Portland dhe Charlotte, Celtics thyejnë Indianën

Nata e NBA i jep një tjetër nokaut Brooklyn dhe Milwaukee: Nets humbin 114-108 kundër Portland, pavarësisht 28 pikëve të Durant dhe 22 të Irving, ndërsa Bucks humbin sërish kundër Charlotte që fiton 103-99. Në vend të kësaj buzëqeshje Boston dhe Cleveland, të cilët respektivisht mundën Indianan (101-98 shtesë) dhe Sacramento (109-108), ndërsa Knicks eliminojnë Spurs 111-96 dhe Detroit surprizuan Utah (126-116). Filadelfia mposht Houston 111-91.

REZULTATET:

PORTLAND TRAIL BLAZERS-BROOKLYN NETS 114-108

CHARLOTTE HORNETS-MILWAUKEE BUCKS 103-99

BOSTON CELTICS-INDIANA PACERS 101-98

DETROIT PISTONS-UTAH JAZZ 126-116

SACRAMENTO KINGS-CLEVELAND CAVALIERS 108-109

NEW YORK KNICKS-SAN ANTONIO SPURS 111-96

HOUSTON ROCKETS-PHILADELPHIA 76ERS 91-111