RTSH Sport Live

Capello kritikon Neymar: Nuk ishte një lider, kurrë nuk i shërbeu Icardit

  • 04/05/2021
  • |
  • Futboll Bota
Capello kritikon Neymar: Nuk ishte një lider, kurrë nuk i shërbeu Icardit
Fabio Capello ka komentuar për Sky Sport fitoren e Manchester Cityt kundër PSG

Fabio Capello ka komentuar për Sky Sport fitoren e Manchester Cityt kundër Paris Saint-Germain. "Tek City, individualitetet janë vënë në shërbim të ekipit. Neymar, nga ana tjetër, gjithmonë ka dashur të kërkojë depërtimin në qendër, Icardi nuk është shërbyer kurrë. Tek City  janë të gjithë të përulur, ata vrapojnë, ata shtyjnë, ndihmojnë njëri-tjetrin, synojnë të fitojnë titullin. Neymar nuk më pëlqeu, shpresoja se do të jepte diçka më shumë, ai provoi driblime të padobishme në një zonë të gabuar dhe bëri shumë pak rolin e liderit. Ai nuk e mori ekipin dhe nuk e çoi në fund ”.

Ndërkohë, Aldo Serena, në studion e Mediaset, foli për suksesin e Cityt ndaj PSG, që u dha finalen të besuarve të Guardiolës: “Tashmë favorit për finalen? Me Real Madrid jo, me Chelsean po. Unë pashë një rrugë të re të ndjekur nga Guardiola, organizimi i tij ishte mbi gjithçka, madje edhe mbi individët cilësorë. Të shohësh stolin e City është një shfaqje, për emrat që ekzistojnë. Vota për Icardi? 4, një objekt që nuk ka lidhje me zhvillimin e lojës së PSG-së. Neymar, Mbappé dhe Di Maria luajnë në një mënyrë tjetër nga e tija”.