RTSH Sport Live

Çelsi-Juve, Tuhel: Nuk rrezikojmë kualifikimin

  • 23/11/2021
  • |
  • Futboll Bota
Çelsi-Juve, Tuhel: Nuk rrezikojmë kualifikimin
Trajneri i bluve në prag të ndeshjes kundër Juves: “Lukaku në dyshim, ndoshta mes të grumbulluarve në momentin e fundit”

A do të jetë Lukaku aty, kundër bardhezinjve? Në konferencën në prag të ndeshjes së Stamford Bridge kundër Juventus, menaxheri i Chelseat, Thomas Tuchel përgjigjet: "Nuk jam i sigurt që Romelu mund të luajë ende, të shohim si do të jetë pas stërvitjes. Do të flas me mjekun dhe fizioterapistët. Ndoshta ai mund të jetë pjesë e skuadrës së minutës së fundit - tha trajneri gjerman, i cili më pas shtoi - Ne gjithmonë kemi opsione: u takon lojtarëve të tregojnë potencialin e tyre, ata duhet të jenë gati, kështu është jeta te Chelsea. Nuk ka Romelu , duhet të kemi zgjidhje të tjera”.

"Në çdo rast Timo është në dispozicion, është mes të grumbulluarve. Kovacic është jashtë, Jorginho është mirë, ndërsa Havertz ka pasur probleme dhe është në dyshim", tha Tuchel, i cili bëri të qartë se ekipi i tij nuk do të jetë një. Loja në sulm: "Ne do të përpiqemi të fitojmë ndeshjen, kjo është qasja jonë ndaj ndeshjeve. Sigurisht që nuk duam të rrezikojmë kualifikimin, por nëse ka mundësi për ta fituar ndeshjen do të përpiqemi".

Një motiv shtesë për blutë mund të vijë nga prania në qytetin e Roman Abramovich: "Ai do të na shikojë nga afër, por ne duam të performojmë pavarësisht nëse ai është apo jo. Stadiumi do të jetë plot, është një ndeshje e rëndësishme. Do të duhet të japim maksimumin: nëse do të jetë, do të jemi super të lumtur, por qasja jonë nuk ndryshon”.