RTSH Sport Live

Cristiano Ronaldo, 10 milionë euro të humbura për shkak të Trump!

  • 22/02/2022
  • |
  • Gosip
Cristiano Ronaldo, 10 milionë euro të humbura për shkak të Trump!
Humbje e madhe për futbollistin e Manchester United: zbulohen të gjitha detajet

Lajm i keq për Cristiano Ronaldon: disa investime në pasuri të paluajtshme nuk po sjellin rezultatet e pritura. Sipas Neë York Post, futbollisti portugez u detyrua të nxirrte në shitje apartamentin që kishte në Kullën Trump të Nju Jorkut që nga viti 2015. Një shtëpi luksoze 240 metra katrorë. CR7 e kishte blerë për rreth 16 milionë euro, por duhej ta shiste në vitin 2019.

Ronaldos i është bërë shumë presion për të hequr qafe një investim të lidhur me një emër po aq të diskutueshëm sa ai i ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara. Ardhja e pandemisë Covid-19 e ka përkeqësuar më pas situatën: Cristiano ka ulur më tej çmimin dhe duket se më në fund ka arritur ta shesë pronën për rreth 6.3 milionë euro. Prandaj llogaritet një humbje prej rreth dhjetë milionë euro për sportistin.