RTSH Sport Live

Cristiano Ronaldo në stuhi: Mendes shkarkoi Solskjaer

  • 22/11/2021
  • |
  • Angli
Cristiano Ronaldo në stuhi: Mendes shkarkoi Solskjaer
Sfondi sensacional për largimin e ish-trajnerit të Manchester United: agjenti portugez, rol themelor me drejtuesit e Djajve të Kuq

Jorge Mendes ka luajtur një rol vendimtar në shkarkimin e Ole Gunnar Solskjaer. Është Manchester Evening Neës që ka raportuar sfondin e bujshëm, i cili ndodhi pas humbjes së United nga Ëatford të shtunën. Cristiano Ronaldo është rikthyer në Premier League për të vazhduar fitoret dhe duket se agjenti i tij i fuqishëm nuk i ka tretur shtatë humbjet në 13 ndeshje që Djajtë e Kuq, si dhe poshtërimin e vazhdueshëm të pësuar nga ylli i tij. Aq sa të ushtrojë presion mbi menaxhmentin.

Mendes nuk ka humbur kohë dhe që në mbrëmjen e së shtunës ka patur një bisedë me drejtuesit. “Agjenti i Ronaldos, Jorge Mendes, kërkoi siguri nga bordi i drejtorëve të Mançester Junajtid – shkruan gazeta britanike – veprimet vendimtare të menaxhmentit u morën menjëherë pas poshtërimit të pësuar nga Ëatford”.

“Do të doja që ne të bënim hapin tjetër për të hyrë në luftën për titullin kampion, për të fituar trofe – tha ish-menaxheri i United në intervistën e fundit me kanalet zyrtare të klubit – Fatkeqësisht nuk arrita të merrja rezultatet që na duheshin dhe është koha që unë të largohem”. Sfondi ka nxjerrë në pah tifozët e Djajve të Kuq, të cilët në rrjetet sociale janë rreshtuar në mbrojtje të ish-menaxherit të tyre.