RTSH Sport Live

Cristiano Ronaldo, super vila është e paligjshme: duhet të prishet!

  • 26/10/2021
  • |
  • Gosip
Cristiano Ronaldo, super vila është e paligjshme: duhet të prishet!
Vazhdojnë telashet për kampionin e Manchester United: këtë herë prona e tij miliona dollarëshe në veri të Portugalisë është në qendër të kritikave

Nuk ka qetësi për Cristiano Ronaldon, i cili po kalon një periudhë të vështirë në Angli. Manchester Unitedi i tij u poshtërua rëndë nga Liverpool, i cili e mundi Old Trafford 5-0 të dielën: portugezi tregoi shenja të qarta nervozizmi, duke prekur përleshjen me Jones dhe van Dijk. Por problemet nuk mbarojnë në fushë. Pesë herë Topi i Artë do t'i duhet tani të prishë një pjesë të mega vilës së tij në Geres, në veri të Portugalisë, e cilësuar e paligjshme nga autoritetet. Duket se problem është zgjatimi i ndërtuar nga kampioni i Djajve të Kuq në pronën e ëndrrave gati 3 milionë euro.

Kreu i këshillit lokal, Manuel Tibo, konfirmoi se CR7 do të duhet të prishë fushën e tenisit dhe një shtesë tjetër - ndoshta rezidencën e një shërbyesve - që nuk parashikohet në dizajnin origjinal të vilës. “Ronaldo ka ndërtuar edhe jashtë zonës së planifikuar dhe kjo është e paligjshme”, tha Tibo. Siç raporton Sun, dokumentet e Këshillit tregojnë se Cristiano tashmë ka pranuar humbjen dhe ka aplikuar për një leje shembjeje në emër të tij për të hequr qafe fushën e tenisit prej gati 300 metrash katrorë dhe aneksin 115 metra katrorë në mars 2022. Ndërkohë , vila e tij ne Torino kerkon nje pronar te ri...