RTSH Sport Live

David Silva gjobitet, goditi një grua

  • 22/09/2022
  • |
  • Të tjera
David Silva gjobitet, goditi një grua
Ylli i Real Sociedad u përfshi në një konflikt bashkë me vëllain e tij, tani vjen fatura për të paguar

1080 euro gjobë për sulmin ndaj një të reje në një përleshje në karnavalet e fundit të Maspalomas. Ky është vendimi i marrë ndaj David Silvës. Futbollisti i Real Sociedad u dënua nga Gjykata në San Bartolomé de Tirajana pas ngjarjeve që datojnë në agimin e 19 qershorit në zonën Campo Internacional të San Bartolomé de Tirajana.

Ish-mesfushori i City, në shoqërinë e vëllait të tij, pranoi se kishte marrë pjesë në një përleshje që çoi në dhënien e dënimit pasi u gjet episodi që dënoi David Silva.

“Magjistari” ka kapur me forcë krahun e një të reje për ta larguar, duke e bërë të renë të bjerë përtokë, me bërryl të majtë të mavijosur, çarje në gisht në dorën e majtë, çarje në të dy gjunjët dhe çarje në të dy këmbët. Prandaj, mesfushori u dënua me pagesë si autor i një shkeljeje të lehtë të dëmtimit.