En Nesyri show, Sevilla mund Real Sociedad

• 09/01/2021
  • |
  • Spanjë
Tripleta e sulmuesit maroken ka bërë që formacioni i drejtuar nga Lopetegui të marrë një fitore të rëndësishme

Në ditën e ndeshjeve të javës së 18-të në La Liga, Sevilla mundi Real Sociedad me rezultatin 3-2. Një pjesë e parë argëtuese: miqtë iu përgjigjën dy herë avantazhit të vendasve,  të nënshkruara nga En Nesyri (4 'dhe 7') falë një autogoli të bujshëm nga Diego Carlos (5 ') dhe golit të Isak (14'). Sidoqoftë, është akoma sulmuesi marokenë që e shtyu formacionin e trajnerit Lopetegui përpara në rezultat, me sugjerimin e Ocampos, vetëm 45 sekonda pas fillimit të pjesës së dytë.

Me këtë fitore Sevilla është ngjitur në kuotën e 30 pikëve, 9 fitore, 3 barazime dhe 4 humbje. Po 30 pikë ka dhe Real Sociedad, me 8 fitore, 6 barazime dhe 5 humbje.