Espanjoli, fitore me përmbysje në fushën e Valencias

• 31/12/2021
  • |
  • Spanjë
Në 5 minuta miqtë përmbysën atë që dukej si fitorja e katërt radhazi për “Los Che”

Ndeshja e javës së 19-të, në prag të vitit të ri, sheh Valencian të bjerë në shtëpi në minutat e fundit në përballjen me Espanjolin. Në Mestalla sfida u mbyll me fitoren 2-1 të të besuarve të trajnerit Moreno, atëherë kur gjithçka duke e mbaruar, por që përjetoi një përmbysje të çmendur.

Në 51' mbrojtësi Omar Alderete zhbllokoi ndeshjen në favor të vendasve, ku gjithçka sugjeron ardhjen e suksesit të katërt radhazi, por në të 83' ndeshja përmbyset: Hugo Duro përjashtohet me karton të kuq dhe penallti për Espanyolin e transformuar në gol nga Raul De Tomas. .

Javi Puado në minutën e 88-të lëshon goditjen vdekjeprurëse me kokë që mbyll të gjithë stadiumin në heshtje dhe i jep tri pikë të rëndësishme ekipit të tij. Në fakt, falë kësaj fitoreje, Espanyol ngjitet në 26 pikë (vendi i 9-të), 2 pikë prapa “Los Che” që mund të ishte edhe në top 4-shen.