RTSH Sport Live

Eto'o kthehet në fushë, stërvitet me Kamerunin para Zvicrës

  • 23/11/2022
  • |
  • Boterori Katar 2022
Eto'o kthehet në fushë, stërvitet me Kamerunin para Zvicrës
Në prag të ndeshjes kundër Zvicrës, e vlefshme për ditën e parë të grupit G të Botërorit, “Katar 2022”

Në prag të ndeshjes kundër Zvicrës, e vlefshme për ditën e parë të grupit G të Botërorit Katar 2022 (nesër në orën 11:00), Samuel Eto'o është rikthyer në stërvitje, ndonëse për pak minuta, me Kamerunin e tij. Ditën e sotme ish-sulmuesi i Barcelonës dhe Interit, president aktual i Federatës së Futbollit të Kamerunit, ka dalë në fushë me lojtarët e skuadrës afrikane, me të cilët ka bërë një pjesë të stërvitjes.

Më pas ai foli me disa anëtarë të stafit teknik. I zgjedhur katër herë Futbollisti Afrikan i Vitit, Eto'o, 41 vjeç - i cili e përfundoi karrierën e tij në Katar në 2019 - ka bërë tetë paraqitje në katër Kupat e Botës dhe ka shënuar tre gola.

<p>Alla vigilia della gara contro la Svizzera, valida per la prima giornata del girone G dei Mondiali di Qatar 2022 (domani alle ore 11 italiane), Samuel Eto'o e' tornato ad allenarsi, seppur per qualche minuto, con il suo Camerun. Oggi l'ex attaccante di Barcellona e Inter, attuale presidente della Federcalcio camerunense, e' infatti sceso in campo con i giocatori della squadra africana, con cui ha svolto una parte dell'allenamento. Poi si e' intrattenuto con alcuni componenti dello staff tecnico. Eletto quattro volte calciatore africano dell'anno, Eto'o, 41 anni - che ha chiuso la sua carriera in Qatar nel 2019 - ha collezionato otto presenze in quattro Mondiali e ha segnato tre gol.</p>

<p>Alla vigilia della gara contro la Svizzera, valida per la prima giornata del girone G dei Mondiali di Qatar 2022 (domani alle ore 11 italiane), Samuel Eto'o e' tornato ad allenarsi, seppur per qualche minuto, con il suo Camerun. Oggi l'ex attaccante di Barcellona e Inter, attuale presidente della Federcalcio camerunense, e' infatti sceso in campo con i giocatori della squadra africana, con cui ha svolto una parte dell'allenamento. Poi si e' intrattenuto con alcuni componenti dello staff tecnico. Eletto quattro volte calciatore africano dell'anno, Eto'o, 41 anni - che ha chiuso la sua carriera in Qatar nel 2019 - ha collezionato otto presenze in quattro Mondiali e ha segnato tre gol.</p>