RTSH Sport Live

F1, Bottas: Russell te Mercedes? Budallallëk, vetëm një ekip i bën këto gjëra...

  • 06/05/2021
  • |
  • Formula 1
F1, Bottas: Russell te Mercedes? Budallallëk, vetëm një ekip i bën këto gjëra...
Piloti finlandez hedh poshtë thashethemet që do ta shihnin atë të përshëndeste ekipin e tij aktual

"Unë e di që nuk do të zëvendësohem gjatë sezonit. Kështu nuk funksionon skuadra. Unë kam një kontratë deri në fund të sezonit. Por ka gjithnjë gjëra të tilla dhe ka vetëm një skuadër që bën këtë gjë". Valtteri Bottas nuk e kursen veten duke iu përgjigjur thashethemeve se ai do ta shihte atë larg Mercedesit tashmë gjatë Kampionatit Botëror Formula 1 2021, me George Russell si zëvendësuesin e tij.

Piloti i ekipit Brackley, i cili foli në konferencën për shtyp në prag të Grand Prix të Spanjës, tha se të paktën deri në fund të kampionatit aktual ai nuk do të largohet nga ekipi i tij.

Në vitin 2022, megjithatë, ka ende shumë pasiguri dhe Bottas nuk ka dhënë ndonjë indikacion mbi të ardhmen e tij, edhe nëse në atë rast qëndrimi i tij në Mercedes nuk është i sigurt: "Unë jam përqendruar në të tashmen. Nuk e di çfarë do të bëj vitin tjetër, sezoni është akoma i gjatë ".