RTSH Sport Live

Fitorja e dhjetë radhazi për Memphis, Phoenix liderët  në Perëndim

  • 12/01/2022
  • |
  • Basketboll
Fitorja e dhjetë radhazi për Memphis, Phoenix liderët  në Perëndim
Ja Morant vendimtar në fitoren ndaj Golden State, Chicago thyen Detroit dhe mbetet lider në Lindje

Suksesi radhazi numër 10 për Memphisin, i tërhequr nga Ja Morant kundër Golden State (pavarësisht paraqitjes mbresëlënëse të Steph Curry-t). Në perëndim, Phoenix kthehet në vendin e parë, duke kaluar Toronton, ndërsa në lindje Chicago mbetet në krye, duke mposhtur Detroitin. Shpërthen Brandon Ingram në fund (33 pikë) i mundëson New Orleans-it të mundë Minesotën; Uashingtoni fiton në sprint kundër OKC. Clippers përmbysin avantazhin prej 25 pikësh të Denver dhe arrijnë të fitojnë.

REZULTATET:

MEMPHIS GRIZZLIES-GOLDEN STATE WARRIORS 116-108

TORONTO RAPTORS-PHOENIX SUNS 95-99

CHICAGO BULLS-DETROIT PISTONS 133-87

NEW ORLEANS PELICANS-MINNESOTA TIMBERWOLVES 128-125

WASHINGTON WIZARDS-OKLAHOMA CITY THUNDER 122-118

LOS ANGELES CLIPPERS-DENVER NUGGETS 87-85