RTSH Sport Live

Flick: Bayern, trego kush je. Klose e njeh Inzaghin...

  • 22/02/2021
  • |
  • Futboll Bota
Flick: Bayern, trego kush je. Klose e njeh Inzaghin...
Trajneri bavarez, në një konferencë për shtyp, paraqiti sfidën ndaj Lacios: “Covid dhe dëmtimet nuk janë justifikim”

Harron humbjen me Eintracht dhe rifillon me ambiciet në Ligën e Kampionëve. Bayern Munchen është gati të sfidojë Lacion në Olimpico, në Europë progresi ka qenë gjithmonë i madh. Pengesa e vogël në Bundesliga, mes Covid dhe të dëmtuarve, nuk e trembin trajnerin Hansi Flick, i cili komentoi në konferencën për shtyp: "Unë nuk po kërkoj justifikime, kundër Bielefeld dhe Eintracht nuk kemi bërë mirë, por ne mund të jemi të kënaqur me pjesat e dyta të luajtura. Ne duhet të kthehemi në formë për Ligën e Kampioneve, ato janë ndeshje speciale, çdo lojtar duhet të jetë i motivuar për këtë”.

“Ne kemi një ide se si luajmë futboll, dhe duam ta luajmë përsëri nga fillimi. Goretzka? Covid nuk duhet të merret lehtë, edhe nëse nuk ka mbetur asnjë gjurmë tek ai dhe Javi Martinez. Ai do të luajë nga fillimi, pastaj do të shohim sa kohë mund të mbajë në fushë. Süle ende nuk është në gjendjen e tij më të mirë, Kimmich gjithashtu mund të luante në pozicionin e tij. Musiala është një opsion. Unë ende duhet të vendos, por Süle do të jetë atje".

“Lazio luajti shumë mirë kundër Borussia Dortmund. Klose na ndihmon dhe jo vetëm këtë herë kundër ish-skuadrës së tij. Gjithmonë jepni një kontribut të madh. Ai jetoi në epokën e Inzaghi për katër muaj në vitin e tij të fundit te skuadra italiane, ai gjithashtu luajti me disa lojtarë të kësaj skuadre. Formacioni i tij kërkon kohë. Ne ia japim atë qetësisht. Koronavirusi? Të gjithë jetojmë të shqetësuar, bëjmë tampona shumë shpesh. Ne jetojmë me këtë tani dhe do të jetë kështu për një kohë të gjatë. Jemi në rrugën e duhur, duam që qetësia të kthehet së shpejti. Ne gjithashtu kemi njerëz në stafin tonë që u përkasin personave në rrezik".