RTSH Sport Live

Golden State mundet nga Milwaukee, 11 fitore radhazi për Memphis

  • 14/01/2022
  • |
  • Basketboll
Golden State mundet nga Milwaukee, 11 fitore radhazi për Memphis
Shpërthen Antetokounmpo, Brooklyn kolaps në shtëpi. Fitojnë Neë Orleans dhe Denver

Kampionët në fuqi të Milwaukee masakrojnë Golden State, madje duke prekur +39 falë triple double të Giannis Antetokounmpo. Pa Kevin Durant, Brooklyn konfirmoi të gjitha vështirësitë në shtëpi, duke humbur përballë Oklahoma, me 33 pikë nga Shai Gilgeous-Alexander. Memphis arrin fitoren e njëmbëdhjetë radhazi duke mundur Minesotën. Gjithçka e lehtë për Neë Orleans kundër Clippers dhe për Denver kundër Portland.

REZULTATET:

MILWAUKEE BUCKS-GOLDEN STATE WARRIORS 118-99

BROOKLYN NETS-OKLAHOMA CITY THUNDER 109-130

MEMPHIS GRIZZLIES-MINNESOTA TIMBERWOLVES 116-108

NEW ORLEANS PELICANS-LOS ANGELES CLIPPERS 113-89

DENVER NUGGETS-PORTLAND TRAIL BLAZERS 140-108