RTSH Sport Live

Guardiola vlerëson Sitin e tij: Lojë e jashtëzakonshme, Topi i Artë...

  • 30/11/2021
  • |
  • Angli
Guardiola vlerëson Sitin e tij: Lojë e jashtëzakonshme, Topi i Artë...
Trajneri thekson se është i kënaqur me mënyrën se si po luan ekipi i tij deri më tani dhe dëshiron që të vazhdojë kështu. Më pas ai bën një batutë për Mesin

"Ajo që kemi bërë deri më tani ka qenë e jashtëzakonshme, ne po luajmë në një mënyrë të jashtëzakonshme. Por tani kemi muajin më të vështirë përpara dhe ne duhet të vazhdojmë më këtë rrugë”.  Në prag të ndeshjes kundër Aston Villas, e para nga një seri e gjatë ndeshjesh të ngjeshura, Pep Guardiola dëshiron që skuadra e tij të qëndrojë në rrugën e duhur, edhe pse nesër Manchester City i tij do të duhet të bëjë pa Laporten dhe pothuajse me siguri De Bruyne. Dhe Grealish dhe Foden janë gjithashtu në dyshim. “Por ne nuk jemi ankuar kurrë, besoj në të gjithë ekipin dhe nëse dikush mungon, një tjetër do të luajë në vend të tij”.

Kështu, spanjolli në sfidën e parë me Gerrard si menaxher: "Nëse ai stërvit në Premier League, do të thotë se tashmë është një trajner i mirë. Nuk mendoj se ka një trajner të vetëm midis Premier dhe Championship që nuk e bën këtë. Ka kualitete. Ka trajnerë të jashtëzakonshëm, që i përgatisin lojtarët për të luftuar për tituj. Aston Villa ka shënuar kundër dy skuadrave të vështira si Brighton dhe Palace, pres që loja të jetë e vështirë." Më pas një batutë për Topin e Artë që iu dha Mesit:  ““Nëse Levandovski do ta kishte fituar, pas dy viteve që kishte me Bayern dhe golave ​​që shënoi, nuk do të ishte e padrejtë”.