RTSH Sport Live

Haaland dhe dieta Hannibal Lecter, reagimi i The Rock

  • 28/10/2022
  • |
  • Gosip
Haaland dhe dieta Hannibal Lecter, reagimi i The Rock
Aktori amerikan ka shprehur mendimin e tij për fjalët e fundit të sulmuesit norvegjez: ja çfarë tha ai

Erling Haaland vazhdon të thyejë rekorde së bashku me Manchester Cityn e tij. Sulmuesi norvegjez ka zbuluar se një nga sekretet e tij të suksesit ka qenë një transformim radikal fizik në vitet e fundit në Dortmund. Haaland në fakt ka thënë se konsumon 6000 kalori në ditë.

"Unë shqetësohem për kujdesin për trupin tim. Mendoj se gjëja më e rëndësishme është të ha ushqim cilësor dhe sa më lokal. Njerëzit thonë se mishi është i keq, por cili? Mishi që blini nga McDonald's ndoshta. Jo ai i lopës që ha bar. Unë ha gjithçka, madje edhe zemrën dhe mëlçinë. Dhe lazanjat e babait tim”.

Dwayne 'The Rock' Johnson, i cili aktualisht po promovon filmin e tij të ri, 'Black Adam', foli për dietën e veçantë të Haaland, Hannibal Lecter. Aktori amerikan, i famshëm për përkushtimin e tij ndaj trupit dhe fitnesit, në fakt ka mbetur i mahnitur nga fjalët e sulmuesit të Manchester City: "Unë e dua ushqimin dhe më duket edhe ai. Ha zemra, mëlçi dhe një lasagna para çdo ndeshjeje dhe është ajo formë fizike? Është e pabesueshme”.