RTSH Sport Live

Ibra: Ndihem mirë, jam ende i uritur dhe nuk mendoj të ndalem

  • 14/09/2022
  • |
  • Itali
Ibra: Ndihem mirë, jam ende i uritur dhe nuk mendoj të ndalem
Sulmuesi suedez: Për kthimin tim më duhet ende pak durim

Zlatan Ibrahimovic kërkon "pak më shumë durim" përpara se të kthehet në skuadër, por siguron: "Jam mirë, ka ende pak kohë para se të rikthehem në grup me ekipin, por e rëndësishme është që fillimisht të ndihesh mirë dhe më pas të rikthehesh për të luajtur". Ndërkohë, suedezi karikon Milanin, aq sa duket gati për t'u bërë trajner: “Nëse them se dua ta bëj, atëherë do të më duhet ta bëj... nëse tashmë kam menduar të jem trajner, do të thotë gjithashtu se po mendoj të largohem. Unë jam ende i uritur dhe dëshira ime është të vazhdoj të jem i suksesshëm”.

Ndërkohë, Milani po lufton në Serinë A dhe në frontin evropian: "Unë kërkoj nga shokët e mi për rezultate çdo ditë, në stërvitje si në një ndeshje, dhe gjithashtu për disiplinë. Do të ishte mirë të arrinim në fazën eliminatore të Champions League, por duhet të mendojmë ndeshje pas ndeshja, pa harruar kampionatin.. Më pëlqen të kem shumë shokë të rinj dhe të investohem me kaq shumë përgjegjësi”, tha Iba.