RTSH Sport Live

Ibra rikthehet si… aktor në Asterix e Obelix e ri

  • 25/09/2022
  • |
  • Gosip
Ibra rikthehet si… aktor në Asterix e Obelix e ri
Filmi do të dalë në kinema në shkurt 2023 dhe sulmuesi suedez do të luajë legjionarin romak Antivirus.

Ka nisur numërimi mbrapsht për debutimin e Zlatan Ibrahimovic në ekranin e madh. Ashtu siç ishte paralajmëruar në pranverën e vitit 2021, në fakt, sulmuesi i AC Milan do të jetë ndër protagonistët e filmit të fundit të Asterix dhe Obelix, që do të shfaqet në shkurt 2023. Filmi titullohet Asterix & Obelix dhe suedezi luan rolin e antivirusit legjionar romak.

Ai vetë, përmes kanaleve të tij në rrjetet sociale, publikoi trailerin e parë të filmit, në të cilin luajti përkrah dy yjeve të kinemasë franceze si Marion Cotillard (në rolin e Kleopatrës) dhe Vincent Cassel (në atë të Julius Cezarit).