RTSH Sport Live

Interi në krizë, ultrasit e “Curva Nord”: Toleranca ka mbaruar

  • 19/09/2022
  • |
  • Itali
Interi në krizë, ultrasit e “Curva Nord”: Toleranca ka mbaruar
Megjithatë, pjesa më e nxehtë e tifozëve zikaltër janë në krah të trajnerit Simone Inzaghi, pavarësisht tri humbjeve në kampionat

“Situata është më komplekse se një largim i Inzaghi”. Curva Nord i Interit, pjesa më e pasionante e brohoritjeve të zikaltërve, e bën veten të ndihet pas nokautit në Udine, humbja e tretë në vetëm shtatë ndeshje të ligës. Dhe paralajmëron: “Toleranca ka mbaruar”. Por objektivi nuk është trajneri, por lojtarët.

Shifrat nuk gënjejnë: përveç tri humbjeve, Interi ka pësuar tashmë 11 gola dhe është pesë pikë prapa Napolit në renditje. Pas Udineses, pati shumë kritika ndaj Simone Inzaghit për dy ndryshimet në pjesën e parë dhe për pamundësinë për të ndikuar në lojën në zhvillim. Çuditërisht, megjithatë, të nesërmen Curva Nord anon me të.

‘Beteja’ është me skuadrën, me lojtarët: “Realiteti, nëse trajtohet nga një këndvështrim i përgjithshëm, është shumë më kompleks se një ‘Inzaghi-out’ i nxituar”.