RTSH Sport Live

Kejn, sipas Wikipedia: do të vriste Majkëll Xhekson...

  • 28/07/2021
  • |
  • Futboll Bota
Kejn, sipas Wikipedia: do të vriste Majkëll Xhekson...
Sulmuesi i Tottenham është në qendër të thashethemeve në merkato, por sot emri i tij bëhet viral në internet për një arsye tjetër.

Harry Kane në këto orë është bërë viral në rrjetet sociale. A do të largohet nënkampioni i Europës nga Tottenhami për tu bashkuar me City të trajnerit Guardiola? Absolutisht jo, për momentin klubi i Paratici po i reziston ofertës së bujshme të skuadrës së Pep. Emri i sulmuesit të Tottenham është në trend në motorët e kërkimit për një gabim të dukshëm që u shfaq në Wikipedia. Në fakt, në të kaluarën e Kane nuk do të kishte vetëm objektiva dhe suksese, por edhe një histori të errët. Versioni spanjoll i faqes në fakt, në paragrafin e dytë të faqes kushtuar lojtarit, tregon gjithashtu një detaj mjaft të veçantë. Harry Kane, nën akuzë për vrasje.

Wikipedia spanjolle përshkruan një detaj mjaft unik. Harry Kane është akuzuar për vrasje të Michael Jakson në 2009 dhe u përball me një gjyq që zgjati pak më shumë se shtatë muaj. Faqja kushtuar sulmuesit të Tottenham thekson në fakt: "Ai dihet se është akuzuar për vrasjen e Michael Jackson në 2009, megjithëse u shpall fajtor nga gjykata në një gjyq që zgjati pak më shumë se 7 muaj". Nuk është hera e parë që dikush argëtohet duke manipuluar faqet e sportistëve të famshëm...