RTSH Sport Live

Koeman: Ndoshta meritonim shtesën, gjithsesi një turne i madh

  • 10/07/2024
  • |
  • Futboll Bota
Koeman: Ndoshta meritonim shtesën, gjithsesi një turne i madh
“Ndjenja ime në 20 apo 25 minutat e fundit ishte se ishim më të freskët, por ata shënuan një gol të mrekullueshëm”

Ronald Koeman, trajneri i Holandës, foli për ITV Sport pas humbjes 2-1 kundër Anglisë në gjysmëfinalen e Euro 2024.

"Anglia krijoi probleme për mesfushën tonë në pjesën e parë; ne nuk kontrolluam mënyrën se si ata luajtën mes linjave me Bellingham dhe Foden. Më pas shtuam një tjetër në mesfushë dhe ishte më konsistente”.

“Ndjenja ime në 20 apo 25 minutat e fundit ishte se ishim më të freskët, por ata shënuan një gol të mrekullueshëm dhe ky është futbolli. Ndoshta e meritonim kohën shtesë, por kështu është. Ne mund të jemi krenarë për lojtarët tanë dhe ekipin kombëtar, sepse kemi pasur një turne të mrekullueshëm”.