RTSH Sport Live

Kristiano Ronaldo rekord, 300 milionë ndjekës!

  • 25/06/2021
  • |
  • Gosip
Kristiano Ronaldo rekord, 300 milionë ndjekës!
Ylli portugez vendos një rekord të ri edhe jashtë fushës: "Faleminderit të gjithëve për mbështetjen"

Portugalia e Cristiano Ronaldos po përgatitet të sfidojë Belgjikën e Romelu Lukaku të dielën në raundin e 16 të Kampionatit Europian por, ndërkohë, kampioni portugez nënshkruan një rekord tjetër. Në fakt CR7, pasi u bë sulmuesi më i mirë ndonjëherë në Portugali (109 gola), ka arritur 300 milion ndjekës në Instagram!

Një fakt i pabesueshëm që lojtari i Juventusit dëshironte të festonte me një video falënderimi për mbështetësit e tij: "Çfarë numri fantastik, falënderoj të gjithë për mbështetjen. Gjithmonë!". Në renditjen sociale botërore CR7 konfirmon dhe forcon lidershipin e tij të ndjekur në distancë nga Lionel Messi (222 milion) dhe Neymar (152 milion).