RTSH Sport Live

Kupa e Gjermanisë në RTSH Sport! Sot, Leverkusen – Frankfurt

  • 12/01/2021
  • |
  • Evente Sportive
Kupa e Gjermanisë në RTSH Sport! Sot, Leverkusen – Frankfurt
Përballja mes dy ekipeve të Bundesligës Gjermane përcakton me një takim, cili kalon në raundin e tretë

RTSH Sport rikthen futbollin elitar evropian. Një prej ekskluziviteteve të kanalit sportiv të platformës digjitale të transmetuesit publik, Kupa e Gjermanisë luan sot dhe nesër raundin e dytë.

Në orën 20.45 në RTSH Sport luhet përballja Bajer Leverkusen – Frankfurt dhe duke qënë se formati i këtij aktiviteti është me një takim, të dyja ekipet do të luajnë gjithçka për të merituar kalimin në turin e tretë. Leverkusen është finalistja në fuqi e këtij kompeticioni dhe do kërkoj edhe një herë të shkoj në finale, por momenti që po kalon skuadra e “aspirinave” nuk është nga më të mirët.

Të besuarit e trajnerit Bosz, kanë tre ndeshje që nuk po gjejnë fitoren dhe e shikojnë ndeshjen e sotme si momentin e duhur për ta realizuar një gjë të tillë edhe pse kanë një kundërshtar që është gjithmonë problematik. Frankfurti duket se është zgjuar, duke fituar për herë të parë këtë sezon 3 ndeshje resht në Bundesligë. Tekniku Hutter ka deklaruar se nuk ka ndërmend të bëj asnjë rotacion në sfidën e sotme dhe Kupa është një prej objektivave sezonale, prandaj sot pritet një përballje e nxehtë në “BayArena”.