Kupa e Shqipërisë, kualifikohet Vllaznia, e pret Partizani në çerekfinale

• 03/02/2023
  • |
  • Kupa e Shqipërisë

Vllaznia kualifikohet në çerekfinalet e Kupës të Shqipërisë, aty ku e pret skuadra e Partizanit. Skuadra shkodrane nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 përballë Bylisit në “Loro Boriçi”, por rrezultati (2-0) që kishte arritur pak ditë më parë në Ballsh i lejon të kalojë për më tej.

Tension – Ndeshja ishte mjaft e tensionuar. Në pushimin mes pjesëve mbrojtësi i ballshiotëve, Vangjel Zguro, pati një përplasje me stolin e shkodranëve. U desh ndërhyrja e lojtarëve të tjerë për të qetësuar situatën. Ndërkohë që në të 79’, Kaçorri morin karton të kuq duke lënë Bylisin në inferioritet numerik.

Golat – Sa i përket golave miqtë kaluan në avantazh falë Kaçorrit, i cili zhbllokoi shifrat vetëm tre minuta përpara se të linte fushën e lojës. Ndërsa për të rikthyer qetësinë në kampion shkodran mendoi Çoba, i cili barazoi shifrat pesë minuta nga fundi.