RTSH Sport Live

Kupa e Shqipërisë/Skuadrat e Superiores, në raundin tjetër

  • 13/10/2021
  • |
  • Futboll Vendi
Kupa e Shqipërisë/Skuadrat e Superiores, në raundin tjetër
Nuk ka asnjë surpriza, ja rezultatet e 12 takimeve ku u shënuan 39 gola

Nuk ka pasur surpriza në Kupën e Shqipërise, me skuadrat e Superiores, që kanë arritur të fitojnë, pa vënë në dyshim kalimin në raundin e dytë të Kupës së Shqipërisë. Në 12 sfida të zhvilluara janë realizuar plot 39 gola.Pas fitores 3-0 në ndeshjen e parë, Tirana fiton ndaj Shkumbinit me shifrat 6-0. Partizani fitoi ndaj Tërbunit 3-0, ndërsa Teuta u ndal në barazim 2-2 me Luzin, por durrsakët shkojnë në raundin tjetër pas fitores 4-1 në takimin e parë. Pas humbjes 2-1 ndaj Labërisë, në Shkodër Vllaznia ka fituar 4-0. Ndërkohë dhe Skënderbeu fitoi me goleadë duke mundur 4-0 Veleçikun, por me shifrat 4-0 fitoi edhe Laci ndaj Butrintit, me takimin e parë që kishte përfunduar 1-1.

Rezultatet: 

GRUPI A

Teuta-Luzi 2-2

Partizani-Tërbuni 3-0

Tirana-Shkumbini 6-0

Skënderbeu-Veleçiku 4-0

Korabi-Vora 4-1

GRUPI B

Vllaznia-Labëria 4-0

Laçi-Butrinti 4-0

Kukësi-Maliqi 4-0

Kastrioti-Elbasani 1-0

Apolonia-Flamurtari 1-1

Egnatia-Turbina 1-0

Pogradeci-Besa 2-0