Kupa e Shqipërisë, Tirana hipotekon kualifikimin përballë Kastriotit

• 28/02/2023
  • |
  • Kupa e Shqipërisë

Tirana ka lënë pas zhgënjimin e “Abissnet Superiores”, ku u mund nga Teuta në “Air Albania”, duke bërë një ndeshje të mirë në duelin e vlefshëm për Kupën e Shqipërisë. Formacioni i Orges Shehit fitoi 4-1 në transfertën e Krujës përballë Kastriotit duke bërë një hap të rëndësishëm drejt gjysmëfinales së Kupës së Shqipërisë.

Tension - Formacioni i zgjedhur nga Orges Shehi ka fituar bindshëm ndaj krutanëve edhe pse në pjesën e parë të takimit nuk kapitalizoi rastet e krijaura. Fraksioni i parë nisi mes tensionit pasi në të 7’ Karakaci dhe Patrick ishin protagonist të një dyluftimi aspak sportiv. Gjyqtari vendosi të mos penalizonte skuadrat duke i lënë të dy lojtarët në fushë.

Golat - Sa i përket golave të pestë erdhën në pjesën e dytë. Patrick kaloi në avantazh të dyfishtë mitë. Më tej Kastrioti ngushtoi diferencën me Selmanin, por gëzimi i krutanëve zgjati fare pak pasi bardheblutë realizuan sërish. Për të vulosur shifrat e fitores mendoi Nikqi, i cili shënoi golin e katërt për Tiranën.