RTSH Sport Live

LeBron mposht Gallinarin, Milwaukee triumfon ndaj Brooklyn

  • 08/01/2022
  • |
  • Basketboll
LeBron mposht Gallinarin, Milwaukee triumfon ndaj Brooklyn
13 pikët e italianit nuk mjaftojnë që Atlanta të kalojë Lakers, Chicago pozicionohet në krye në Lindje

32 pikë për LeBron James, që tërheq Lakers në fitoren e katërt radhazi: kapërcen Atlantën, ku 13 pikët e Danilo Gallinari nuk janë të mjaftueshme. Milwaukee dominon ndeshjen e madhe në Brooklyn me 31 pikët e Giannis Antetokounmpo dhe ngjit Nets në vendin e dytë në Lindje. Kështu pozicionohet Chicago në krye, tani me fitoren e nëntë radhazi. Paraqitje e madhe e Fred VanVleet ndalon marshimin e Jutës. Embiid dhe Jokic dominojnë në hitet e Filadelfias dhe Denverit.

Rezultatet:

LOS ANGELES LAKERS-ATLANTA HAWKS 134-118

BROOKLYN NETS-MILWAUKEE BUCKS 109-121

CHICAGO BULLS-WASHINGTON WIZARDS 130-122

TORONTO RAPTORS-UTAH JAZZ 122-108

PHILADELPHIA 76ERS-SAN ANTONIO SPURS 119-100

DENVER NUGGETS-SACRAMENTO KINGS 121-111

HOUSTON ROCKETS-DALLAS MAVERICKS 106-130

OKLAHOMA CITY THUNDER-MINNESOTA TIMBERWOLVES 105-135

PORTLAND TRAIL BLAZERS-CLEVELAND CAVALIERS 101-114