Leipzig dhe Dortmund barazojnë, Bayern mbetet në krye

• 16/01/2021
  • |
Formacioni i Nagelsmann nuk shkon përtej 2-2 me Wolfsburg, verdhezinjtë barazojnë 1-1 me Mainz e vendit të fundit: Meunier i përgjigjet Oztunali, Reus humbet penalltinë e fitores

Kundërshtarët e Bayern Munchen në Bundesliga kanë bërë një ndalesë të papritur. Në kuadër të javës së gjashtëmbëdhjetë, Leipzig nuk shkoi përtej barazimit  2-2 në fushën e Wolfsburg, me Orban që firmosi barazimin pas përmbysjes që bëri skuadra vendase me golat e Weghorst dhe Steffen.

Dortmund nuk është më mirë, i cili goditi 1-1 në shtëpi kundër Mainz: Oztunali shënon në minutën e 57-të, pastaj Meunier barazon në minutën e 73-të dhe Reus humbet penalltinë, e cila do ti kishte dhënë fitoren nëse do ishte ekzekutuar ashtu si duhet.

Werder Bremen ka marrë një fitore 2-0 në shtëpi në përballjen me Augsburg, golat u shënuan nga Gebre Selassie 84’ dhe Agu 87’. Barazim pa gola në dy sfidat e tjera: Koln përballë Hertha dhe Hoffenheim përballë Arminia.