RTSH Sport Live

Lista e lojtarëve më me ndikim në Instagram: janë edhe Dybala dhe Pogba!

  • 29/09/2022
  • |
  • Gosip
Lista e lojtarëve më me ndikim në Instagram: janë edhe Dybala dhe Pogba!
Nielsen, falë platformës InfluenceScope, ka vlerësuar lojtarët më me ndikim në rrjetin e njohur social

Cristiano Ronaldo kryeson renditjen e lojtarëve më me ndikim në Instagram në mesin e atyre që do të marrin pjesë në Kupën e Botës FIFA 2022. Sulmuesi portugez mposht argjentinasin Lionel Messi, brazilianin Neymar dhe francezin Kylian Mbappé. Nielsen, falë platformës InfluenceScope, ka vlerësuar lojtarët më me ndikim në rrjetin e njohur social

Nielsen përdori këtë platformë për të vlerësuar totalin e ndjekësve, rritjen e ndjekësve, shkallën e angazhimit dhe vlerën mesatare të markës për postim në Instagram midis gushtit 2021 dhe korrikut 2022, duke përcaktuar se cilët janë lojtarët idealë për të ofruar sa më shumë media sociale.

Vlera për normën e kërkuar. Më tej, me të njëjtën metodë janë hartuar edhe dy renditje të tjera: e para ka të bëjë me lojtarët me rritjen më të madhe të ndjekësve mes atyre që do të marrin pjesë në Botëror; i dyti për kombëtaret më të njohura që do të marrin pjesë në Katar 2022.

Cristiano Ronaldo, siç u përmend, i dominon të gjithë. Ndër lojtarët që luajnë në Serie A gjejmë lojtarin e Romës, Paulo Dybala në vendin e shtatë dhe lojtarin e Juventusit, Paul Pogba në të nëntin.