RTSH Sport Live

Manchester United, me një këmbë në finale të Kupës

  • 25/01/2023
  • |
  • Angli
Manchester United, me një këmbë në finale të Kupës
“Djajtë e Kuq” kanë fituar 3-0 në shtëpinë e Nottingham Forest

Asnjë pengesë për Manchester United të, i cili fitoi 3-0 në shtëpinë e Nottingham Forest në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Carabao Cup. Në City Ground, Djajtë e Kuq e nisën shumë fuqishëm dhe kaluan në epërsi me Rashford (6'). Vendasit reagyan dhe ishin afër barazimit, por në fund të pjesës së parë (45') goli i Ëeghorst mbyll efektivisht ndeshjen. Në finale (89') kishte hapësirë ​​edhe për golin e Bruno Fernandes.

Përfundon 3-0, me Ten Hag dhe lojtarët e tij që praktikisht e vendosin kualifikimin në kasafortë. Ndeshjet e kthimit janë planifikuar për më 31 janar (Newcastle-Southampton, me Magpies që fituan ndeshjen e parë 1-0) dhe për 1 shkurt (Manchester United-Nottingham Forest, në Old Trafford).