Manchester United, tri ndeshje pa fitore: 1-1 me Fulham

• |
  • Angli
Manchester United, tri ndeshje pa fitore:  1-1 me Fulham
Old Trafford, Premier League - Manchester United 1 (Cavani 15') Fulham 1 (Bryan 76')

Edinson Cavani shënoi një gol mahnitës nga distance, por Manchester United pësoi një gol të vonë për të barazuar 1-1 me Fulhamin e rënë në skenën para 10,000 tifozëve në Old Trafford.

Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer dominoi pjesën e parë dhe ndëshkoi Cottagers të rënë në fillim kur sulmuesi uruguajan vuri re Alphonse Areola jashtë vijës së tij me një mundësi të parë për golin e tij të 16-të të sezonit.

Areola bëri dy pritje të mira për ti mohuar golin Bruno Fernandes, ndërsa skuadra e Scott Parker duhet të kishte barazuar kur Fabio Carvalho u shfaq para portës kundërshtare, por finalizoi dobët para sluetës së  David De Gea, i cili filloi përpara Dean Henderson.

United vazhdoi të dominojë edhe pas pushimit, por nuk ishte në gjendje të vriste ndeshjen me Fernandes apo Mason Greenëood, të cilët dështuan në tentativat e tyre për të mposhtur portierin Areola.

Ekipi vendas ishte gati të paguante për rastet e humbura,  por De Gea u tregua në lartësinë e duhur përballë rrezikut Ademola Lookman dhe Carvalho.

Djajtë e Kuq vazhduan të shpërdorojnë shanset dhe kundër rrjedhës së lojës Fulham barazoi kur Joe Bryan konkretizoi në mënyrën e duhur pas topit të dhënë nga Reid.

Në fund, barazim 1-1, që do të thotë se United mbetet në vendin e dytë, por ka kaluar tri ndeshje pa fitore, ndërsa Cottagers mbeten të 18-të.