RTSH Sport Live

Maxi Lopez dhe kriza mes Wandës dhe Icardit

  • 19/11/2022
  • |
  • Gosip
Maxi Lopez dhe kriza mes Wandës dhe Icardit
Ish-futbollisti është rikthyer në Argjentinë për dasmën e vëllait të tij dhe po jep disa intervista

Maxi Lopez është rikthyer për të folur për historinë mes Ëanda Nara dhe Mauro Icardi. "Një pajtim mes tyre është i mirëpritur. Paqja e djemve është e paçmuar”, tha ish-futbollisti për programin Argjentinas Intruders. Prioriteti i Maksit janë djemtë Valentino, Benedicto dhe Constantino. Lopez më vonë zbuloi se ai dha kontributin e tij kur shpërtheu kriza mes Narës dhe Mauritos: "Në atë moment munda të ndihmoja. Gjithçka që dua është që djemtë të lihen jashtë problemeve të të rriturve. Të rriturit duhet të zgjidhin problemet mes tyre pa përfshirë të vegjlit. Asgjë më shumë”.

Në një intervistë të mëparshme televizive, Maxi Lopez shpjegoi se ai kishte rregulluar një lidhje me ish-bashkëshorten Ëanda Nara për hir të tre fëmijëve të tyre të përbashkët. Shpesh prokuratorja fluturon për në Londër, ku ish-bashkëshorti i saj jeton me partneren e tij aktuale, modelen suedeze Daniela Christiansson, në mënyrë që të jenë të gjithë bashkë. Në vend të kësaj, nuk ka asnjë lidhje mes Maxit dhe Icardit. Lopez ka specifikuar se nuk dëshiron të jetë më mik me Mauron pas asaj që ndodhi dhjetë vjet më parë.