RTSH Sport Live

McGregor, fanella e Romës dhe uiski me Mourinho-n: Jose është një legjendë

  • 16/10/2021
  • |
  • Gosip
McGregor, fanella e Romës dhe uiski me Mourinho-n: Jose është një legjendë
Atleti i famshëm është me pushime në Romë. I rrethuar nga mijëra tifozë, ai donte të takonte trajnerin e verdhekuqve

Është e pamundur që Conor McGregor të shijojë pushimet në paqe. I rrethuar nga mijëra fansa edhe në Romë, ku pak ditë më parë zbarkoi me familjen e tij për të admiruar bukuritë e kryeqytetit. Pra, një shëtitje përmes qytetit (i shoqëruar nga dhjetëra truproja), pastaj zbulimi i San Pietro dhe kopshteve të Vatikanit. Por edhe darka në tarraca spektakolare dhe ndjellëse me një pamje të plotë të Romës gjatë natës, me të gjitha ndërtesat historike dhe të pavdekshme, të ndriçuara nga një dritë marramendëse.

Dhe në njërën prej këtyre darkave ai takoi Jose Mourinhon, admiruesin e tij dhe natyrisht ambasadorin e Romës. "Unë e respektoj këtë njeri, ai është një legjendë," shkroi McGregor, duke postuar një fotografi të tyre së bashku. Të dy bënë shaka dhe pinë uiski (ai që prodhojnë irlandezët) së bashku, pastaj Mourinho i dha atij një fanellë të Romës: Connor dhe 10 mbi supet e tij.

Një gjest që atleti e vlerësoi shumë. Shumë fotografi në profilin e McGregor, respekt i madh mes të dyve. "Po, është ai! Conor McGregor i madh - shkroi Mourinho në mediat sociale -. Ishte një kënaqësi e vërtetë ta takoja, të ndaja disa histori me të dhe t'i ofroja fanellën më të bukur në qytet. Ai është një legjendë!".