RTSH Sport Live

Mërgim Vojvoda rrezikon një ndalesë të gjatë

  • 13/01/2021
  • |
  • Kosova
Mërgim Vojvoda rrezikon një ndalesë të gjatë
Mbrojtësi kosovar i Torinos u dëmtua në ndeshjen e Kupës së Italisë kundër Milanit

Mergim Vojvoda rrezikon të ndalet për një periudhë të gjatë kohore. Testimet, të cilave iu nënshtrua mbrojtësi kosovar i Torinos, pas dëmtimit të pësuar në minutën e 39-të të pjesës së dytë në ndeshjen e Kupës së Italisë, kundër Milanit, konfirmuan një zhvendosje të shpatullës së majtë.

Në ditët në vijim, informon klubin në një shënim, do të vendoset nëse do të ketë një ndërhyrje kirurgjikale ose një trajtim me metoda më të thjeshta. Ndërkohë, ekipi është kthyer në punë pasi u eliminua nga Kupa e Italisë me penallti: Belotti dhe shokët e tij të skuadrës do të kthehen nesër në qendrën stërvitore për të vazhduar përgatitjen e tyre në funksion të ndeshjes jashtëzakonisht delikate të së shtunës kundër Spezia.