RTSH Sport Live

Moldavia, trajneri Kleshçenko: U bë e vështirë pas penalltisë

  • 17/11/2023
  • |
  • Futboll Bota
Moldavia, trajneri Kleshçenko: U bë e vështirë pas penalltisë
Trajneri i Moldavisë, Sergei Kleshçenko ka komentuar barazimin 1-1 me Shqipërinë

Trajneri i Moldavisë, Sergei Kleshçenko ka komentuar barazimin me Shqipërinë (1:1) në kuadër të raundit kualifikues për Euro 2024.

“Mendoj se arritëm të organizonim një festë për fansat tanë. Po, nuk fituam, por lamë shumë energji në fushë dhe dhamë maksimumin. Kjo do të thotë se fitorja do të vijë në ndeshjen e radhës”.

A ishte e mundur të bëhej ajo që ishte planifikuar apo penalltia prishi planin e lojës?

“Sigurisht që u bë më e vështirë të luash pas penalltisë. Por në pjesën e dytë luajtëm shumë më mirë se në të parën. Lojtarët dhanë gjithçka dhe unë u jam shumë mirënjohës për gjithçka që bënë sot”.

Nuk është hera e parë që arrijmë të barazojmë rezultatin apo edhe të shënojmë gola fitues në fund të ndeshjes...

“Kjo dëshmon se ne kemi karakter dhe e tregojmë në fushë”.

Ndeshja me Çekinë, e fundit. Si do ta përfundojmë raundin kualifikues?

“Ne shkojmë për fitore. Nuk e di si do të dalë, por sigurisht që nuk jemi në humor për një ndeshje miqësore”.