RTSH Sport Live

Morata dëmtohet nga një... roje sigurie

  • 09/07/2024
  • |
  • Futboll Bota
Morata dëmtohet nga një... roje sigurie
Roja i sigurisë rrëshqiti në fushë duke goditur sulmuesin spanjoll

Episod thuajse i pabesueshëm pas bilbilit të fundit Spanjë-Francë. Ndërsa lojtarët e De La Fuente ishin nën ombrellën e tifozëve të tyre për të festuar kualifikimin në finalen e së dielës, një tifoz pushtoi fushën dhe u nis drejt lojtarëve spanjollë dhe u ndoq menjëherë nga personeli i sigurisë.

Njëri prej këtyre të fundit, megjithatë, rrëshqiti në fushë dhe fjalë për fjalë rrëzoi Alvaro Morata-n, i cili u ngrit me sa duket me dhimbje të mëdha duke ecur me vështirësi drejt shokëve të tij.

Për kapitenin e Spanjës, i cili mund të kthehet në Itali për të veshur fanellën e Milanit pas përfundimit të Kampionatit Evropian, një ngjarje e papritur që të gjithë spanjollët shpresojnë se nuk do të bëjë që ai të humbasë aktin e fundit të kompeticionit.