RTSH Sport Live

Mourinho “fsheh” Romën, rregulla ferri në Trigoria

  • 25/09/2021
  • |
  • Itali
Mourinho “fsheh” Romën, rregulla ferri në Trigoria
Zemërimi i klubit verdhekuqve për skualifikimin e Pellegrini: Mkhitaryan në vendin e tij

Do të jetë një derbi me shumë pak romanë në fushë. I vetmi mund të jetë Riccardo Calafiori, i cili duhet të zëvendësojë Viña, jashtë grupit për shkak të një dëmtimi në gju. Uruguajani gjithashtu kreu punë të personalizuar dje, është e vështirë të imagjinohet shërimi i tij një ditë para derbit. Mund të jetë preaktike, do ta zbulojmë sot. Tek Lazio, i vetmi roman, Cataldi, duhet të fillojë nga stoli.

Për të zëvendësuar Pellegrinin, Mourinho do të zgjedhë Mkhitaryan në rolin e mesfushorit sulmues dhe do të rikthejë besimin tek El Shaaraëy. Trajnimi është sekret. Trajneri po shpreson që Smalling t'i japë më shumë qëndrueshmëri mbrojtjes, që duhet të zëvendësojë Ibañez.

Mourinho po përgatit derbin me një vëmendje të madhe. Trigoria është e blinduar, edhe dje portugezi nuk rifilloi stërvitjen nga kamerat. U  kushton vëmendje të gjitha ndeshjeve, por ai e di që kjo është vendimtare. Lojtarët do të qëndrojnë në grumbullim sonte.