RTSH Sport Live

Mungon vetëm zyrtarizimi, Strakosha zgjedh AEK-un

  • 06/07/2024
  • |
  • Futboll Vendi
Mungon vetëm zyrtarizimi, Strakosha zgjedh AEK-un

Një aventurë e re e pret portierin e kombëtares shqiptare Thomas Strakosha. Lojtari largohet nga Brentford për të nisur një eksperiencë të re në Greqi me skuadrën e AEK-ut të Athinës.

Mediat greke shkruajnë se klubet kanë gjetur marrëveshjen për transferimin e lojtarit dhe shumë shpejt do të zyrtarizohet edhe transferimi i lojtarit shqiptar në kryeqytetin grek.

Strakosha u paraqit shumë mirë në Euro 2024 dhe tashmë shpreson që të luajë rregullisht edhe me klubin e ri, pas eksperiencës jo shumë të mirë në Angli.