Murinjo provon humbjen e parë, Lacio barazon

• 19/09/2021
  • |
  • Itali
Verona ka arritur të marrë një fitore 3-2 në Bentegodi përballë Romës. Lazio barazoi 2-2 në shtëpi me Cagliari-n

Epoka Tudor në Verona fillon me një fitore të madhe. Sukses përballë Romës, 3-2 në Bentegodi në fund të një loje plot emocione: verdhekuqtë kaluan të parët në avantazh me një magji të Pellegrini në 36 ’, por u përmbysën në pjesën e dytë nga golat e Barak dhe Caprari (49’ dhe 54 '). Në 58 ’një autogol nga Ilic riktheu barazpeshën, para kryeveprës së Faraoni (63’) i cili vendos ndeshjen në favor të verdhebluve. Nokauti i parë i sezonit për Mourinhon.

Lazio u ndal në një barazim në javën e katërt të Serie A: në Olimpico, bardhekaltërit nuk shkuan përtej 2-2 me Cagliari të Ëalter Mazzarrit debutues në stoli. Immobile nënshkoi avantazhin në fund të pjesës së parë me një goditje me kokë të saktë, por Joao Pedro (46 ’) dhe Keita (62’) përmbysën ndeshjen. Cataldi kujdeset në 83 ', për të shmangur humbjen për të besuarit e e Sarrit.