RTSH Sport Live

NBA, 30 trajnerët zgjedhin rezervat e “All-Star Game”

  • 03/02/2023
  • |
  • Basketboll
NBA, 30 trajnerët zgjedhin rezervat e “All-Star Game”

Pak orë më parë u bënë publik emrat e 14 lojtarëve që do të jenë rrezervë në duelin “All-Star Game” që do të mbahet në Utah më 19 shkurt në Sollt Lejk Siti.

Përzgjedhja e 30 trajnerëve ka shkaktuar shumë polemika pasi jashtë listës kanë përfunduar emra të njohur si James Harden, Paskan Siakam, Jimmy Butler, Anthony Davis, Devin Booker dhe Kawhi Leonard.

Të grumbulluarit, Konferenca e Perëndimit:

Paul George (LA Clippers)

Shai Gilgeous-Alexander (Oklahoma City Thunder)

Jaren Jackson Jr. (Memphis Grizzlies)

Damian Lillard (Portland Trail Blazers)

Lauri Markkanen (Utah Jazz)

Ja Morant (Memphis Grizzlies)

Domantas Sabonis (Sacramento Kings)

Të grumbulluarit, Konferenca e Lindjes:  

Bam Adebayo (Miami Heat)

Jaylen Brown (Boston Celtics)

DeMar DeRozan (Chicago Bulls)

Joel Embiid (Philadelphia 76ers)

Tyrese Haliburton (Indiana Pacers)

Jrue Holiday (Milwaukee Bucks)

Julius Randle (New York Knicks)